Aicinājums

Dārgie šaha draugi,

Man ir tas gods izziņot 4. Starptautisko šaha festivālu Rīgas Tehniskās universitātes open, kurš norisināsies Rīgā pēc Vispasaules šaha olimpiādes Tromso. Ierastie datumi tiek nomainīti – festivāls šogad notiks no 15. līdz 24. augustam. Pagājušajā gadā festivāls kļuva par spēcīgāko un lielāko klasiskā šaha festivālu Baltijas valstu reģionā. Pie ievērojamākajiem šaha festivāla dalībniekiem jāmin GM Bartošs Sočko un Monika Sočko, GM Igors Kovaļenko, GM Jans Ehlvests un GM Aleksejs Aleksandrovs. Galvenais turnīrs pulcēja 173 dalībniekus no 28 valstīm, tajā skaitā 27 lielmeistarus un 85 titulētus šahistus. Vairāk kā 300 dalībnieki piedalījās klasiskā šaha turnīros. Visi šie nosauktie cipari ir rekordlieli Latvijas šaha vēsturē.

Šajā gadā organizatori ir paredzējuši jaunas un aizaraujošas lietas, kura balstītas uz veiksmīgu pieredzi pagājušajā gadā. Spēļu vieta ir mainīta uz Starptautisko izstāžu centru “Ķīpsala”, kurā tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi visiem turnīriem. Balvu fonds ir palielināts līdz 25 000 EUR, no kuriem 18 300 EUR ir paredzēti galvenajam A turnīram ar garantētu 1. vietas balvu 3000 EUR apmērā. Uz šo turnīru tiek gaidīti vairāki TOP lielmeistari, GM Aleksejs Širovs (2713, LAT) un GM Daniels Fridmans (2604, GER) jau ir apstiprinājuši savu dalību festivālā.

A turnīrā ir palielināts apdomas laika limits par 30 minūtēm pēc 40. gājiena, šāda prakse ir novērojama pēdējo gadu lielākajos turnīros, līdz ar to turnīra ilgums palielināts līdz 9 dienām (no 16. – 24. augustam). Šajā gadā tiks organizēti vairāk amatieru turnīru. Ilgākais no tiem (B turnīrs) būs 9 kārtu turnīrs amatieriem ar ELO reitingu līdz 2299, kurš ilgs 7 dienas (no 18.-24. augustam). Norisināsies arī 3 īsāki turnīri 4 dienu garumā ar laika kontroli 60 min. + 30 sekundes par gājienu. Tiks organizēts arī turnīrs dalībniekiem ar ELO reitingu līdz 1799, kas Latvijas šaha praksē ir pilnīgs jaunievedums un sniedz iespēju piedalīties plašākam klāstam šahistu.

Šogad Rīga ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Visa vasara būs bagāta ar visdažādākajiem kultūras pasākumiem, plašs pasākumu klāsts paredzēts arī šī festivāla laikā.

Organizatoru vārdā vēlos aicināt visus šahistus piedalīties Rīgas Tehniskās universitates open festivālā un visiem kopā palīdzet festivālam kļūt aizvien kvalitatīvākam un lielākam ar katru gadu!

Turnīra direktors,
IO Egons Lavendelis

 

 

Latviešu
Subscribe to RTU Open RSS