Vēsture

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2021

  Pēc viena gada pārtraukuma starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes Open 2021” atgriezās ar desmito jubilejas pasākumu, kura ietvaros notika četri klasiskā šaha turnīri – galvenais jeb lielmeistaru turnīrs, apvienotais amatieru un jauniešu turnīrs, kā arī divi amatieru nedēļas nogales turnīri, kopumā pulcējot 365 šahistus. Papildus vēl notika arī divi ātrspēles un viens ātrā šaha turnīrs, kuros kopumā piedalījās 433 dalībnieki, festivālam tādejādi pulcējot 798 šaha spēles cienītājus no visas pasaules.

  Galvenajā jeb A turnīrā uzvaru pirmo reizi svinēja Vācijas lielmeistars Aleksandrs Dončenko, kuram tas izdevās pateicoties fantastiskajai uzvaru sērijai, izcīnot pēdējās sešās partijās visus iespējamos sešus punktus, tādā veidā aizēnojot neveiksmīgu turnīra sākumu. Otrā vietā ierindojas Indijas lielmeistars Narajanan S.L., bet trešajā – starptautiskais meistars no Lietuvas Tomas Laurušas.

  Lieliskus rezultātus B turnīrā uzrādīja Latvijas šahisti, pirmo trijnieku veidojot Laurim Laimiņam, Renāram Osim un Nikolajam Katišonokam.

  Apvienotajā C un D turnīrā dubulto uzvaru izcīnīja Spānijas šahisti Alberto Ejo Castro-Rial un Dan Cruz Alvarez De Ron, aiz sevis atstājot Aleksandrs Brikers no Latvijas.

  Arī E turnīrā dominēja vietējie šahisti, visas pirmās trīs vietas ieņemot Latvijas spēlētājiem – Agnim Mednim, Anastasijai Parhomenko un Maksimam Andrjušinam.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2020

  • Nestabilas epidemioloģiskās situācijas un Covid-19 vīrusa izraisīto pulcēšanās un ceļošanas ierobežojumu dēļ desmitais jubilejas festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes Open”, kuram Rīgā būtu jānotiek 2020. gada augusta beigās, tika pārcelts uz 2021. gadu.
 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2019

  Devītais festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes Open 2019” kļuva par masveidīgāko no visiem šīs sērijas festivāliem, pulcējot vairāk nekā 800 šahistus no 44 pasaules valstīm. Tas tika sasniegts pateicoties rekordlielam balvu fondam un vēl nebijušam piedāvāto turnīru klāstam. Šogad tika ieviests jauns klasiskā šaha turnīrs, kas speciāli domāts bērniem un jauniešiem – Y turnīrs. Tāpat festivālā programmu papildināja viens ātrspēles turnīrs un viens ātrā šaha turnīrs, paildzinot festivālu līdz 9 dienām. Festivāla laikā tika aizvadīts arī metamo kauliņu šaha turnīrs (DiceChess) un zviedru šaha turnīrs, kas arī bija šī gada jaunievedums.

  Cīņa par festivāla spēcīgākā šahista titulu izvērstās vēl nebijusi sīva. Visvairāk punktu ieguva Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko un Šarūnas Šuļskis no Lietuvas, tomēr pēc papildrādītājiem čempiona tituls pienācās tieši Latvijas pārstāvim. 3.vietu izcīnīja Armans Mikaeljans no Armēnijas, kurš no uzvarētājiem atpalika puspunktu. 1.vietu sievietēm izcīnīja Irina Bulmaga, 2.vietu ieguva Varšini Velavan, savukārt 3.vietā ierindojās Mai Narva.

  B turnīrā uzvarēja Bažens Radkovs, kuram sekoja Kristers Lagerborgs no Zviedrijas un pagājušā gada turnīra uzvarētājs – mājinieks Guntis Jankovskis.

  Par pirmā bērnu un jauniešu turnīra uzvarētāju kļuva Jaroslavs Smirnovs no Krievijas.

  Turnīra mājaslapa.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2018

  8. Rīgas Tehniskās Universitātes Open jau atkal tika aizvadīts Ķīpsalas izstāžu hallē. Festivālā pidalījās vairāk nekā 600 dalībnieki no 40 valstīm. Šogad mēs pirmo reizi ieviesām video tiešraidi ar komentāriem, kas izdevās lieliski un mēs darīsim visu iespējamo, lai tā kļūtu par tradīciju!

  A turnīrā dominēja viesi no Armēnijas, kas ieguva 1. un 2. vietu – Roberts Hovhannisjans un Manuels Pertosjans. Aleksandrs Predke no Krievijas izcīnīja 3. vietu un 4. vietā palika labākais Latvijas pārstāvis – Igors Kovaļenko. Labākās trīs dāmas bija Prijanka Nutakki, Elizaveta Solozhenkina un Vaishali R., no kurām pēdējā minētā uzrādīja labāko reitinga sasniegumu starp dāmām un izcīnot Sieviešu Lielmestares titulu. B turnīrā uzvarēja Guntis Jankovskis no Latvijas, kamēr otro vietu izcīnīja vēl viens latvietis – Dimitrijs Tokranovs. Trešais palika Konstantins Loj no Ukrainas.

  Turnīra mājaslapa.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2017

  Sestais starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes open 2017” kārtējo reizi norisinājās Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā no 7. līdz 17. augustam. Ziemeļeiropā lielākajā šaha festivālā “RTU Open 2017” par uzvarētāju kļuvis Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks, otro vietu izcīnīja starptautiskais meistars no Ukrainas Sergejs Pavlovs, savukārt Izraēlas pārstāvis Tamirs Nabatijs ierindojās trešajā vietā. Festivāls, kurā kopumā piedalījās 655 šahisti, bija pārsteigumiem bagāts. A turnīrā galvenajiem favorītiem turnīrs nebija veiksmīgs, jo pirmajā desmitniekā iekļuva tikai viens no pirmā sešinieka pēc reitinga. “Baltic Law Offices” amatieru jeb B turnīrā nepārspēti palika trīs Baltkrievijas šahisti – Natālija Popova (Natalija Popova), aiz viņas ierindojās Ivans Žuks (Ivan Zhuk) un Volha Malatsilava (Volha Malatsilava). Festivāls noslēdzās ar ātrspēles turnīru, kurā uzvarēja Amerikas Savienoto Valstu pārstāvis Endrjū Tangs. Šis turnīrs pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 277 šaha spēles entuziastus.

  Turnīra mājaslapa.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2016

  Sestais starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes open 2016” kārtējo reizi norisinājās Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā no 8. līdz 14. augustam. 2016. gadā lielākās šaha slavenības bija Axel Bachmann (PAR), Hrant  Melkumyan (ARM), Daniel Naroditsky (USA), Robert Hovhannisyan (ARM), Martyn Kravtsiv (UKR) un ļoti daudzi citi. Festivālā triumfēja ukraiņū lielmeistars Martyn Kravtsiv, kurš ieguva 7 no 9 punktiem kopā ar vēl 4 lielmeistariem. Martynam sekoja Hrant Melkumyan (ARM), kurš bija turnīra uzvarētājs 2014. gadā, bet 3. vietu ieņēma latviešu lielmeistars Arturs Neikšāns. Galvenais turnīrs kopā pulcēja 184 dalībniekus no 31 valsts, tajā skaitā 17 lielmeistarus un 82 titulētus spēlētājus. Kopējais dalībnieku skaits visos turnīros kopuma bija vairāk kā 400.

  Turnīra mājaslapa.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2015

  Piektais starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes open 2015” jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā no 10. līdz 16. augustam. Šajā gadā festivāla formātā tika ieviestas nelielas izmaiņas – festivāls ilga 7 dienas, lai to padarītu dalībniekiem pieejamāku gan no laika, gan izmaksu viedokļa, kā arī A turnīra apdomas laiks tika saīsināts uz 90 minūtēm + 30 sekundēm par katru izdarīto gājienu bez laika pievienošanas pēc 40. gājiena. Festivāla programma sastāvēja no 4 ELO turnīriem (A-D) un ātrspēles turnīra (E). Par A turnīra uzvarētāju kļuva Aleksejs Širovs (LAT), viņam sekoja armēnis Robert Hovhannisyan un Rinat Jumabayev (KAZ). Daudzi citi augsta līmeņa lielmeistari piedalījās festivālā, kā piemēram, Igor Kovalenko Daniel Fridman, Mykhaylo Oleksiyenko, Hrant Melkumyan, Mateusz Bartel, Daniel Narodity, Bartosz Socko un daudzi citi. Galvenajā turnīrā piedalījās 191 dalībnieks no 38 valstīm, kuru skaitā bija 35 lielmeistari un 74 šahisti ar citiem tituliem. Kopā festivālā piedalījās 400 šahisti.

  Turnīra mājaslapa.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2014

  Ceturtais starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes open” norisinājās jaunās telpās Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrāno 15. līdz 24. augustam. Turnīrs sastāvēja no 5 ELO turnīriem (A-E) un ātrspēles turnīra (F). Kopā visos turnīros piedalījās 400 dalībnieku, tika pārstāvētas 30 valstis. Lielmeistaru turnīrā uzvarēja GM Hrants Melkumjans (7,5 punkti no 9), kam sekoja GM Ričards Raports no Ungarijas, kurš arī ieguva 7,5 punktus, bet viņa papildrādītāji izrādījās zemāki, jāpiebilst, ka tie noskaidrojās turnīra pēdējās partijā, kura ilga vairāk kā 6 stundas. Trešo vietu izcīnīja GM Eduardo Bonelli Iturrizaga no Venecuēlas (7 punkti no 9). No Latvijas šahistiem labāko rezultātu sasniedza lielmeistars Igors Kovaļenko, kurš ar izcīnītiem sešiem punktiem ierindojās 18. vietā. Arī ar sešiem punktiem sacensības pabeidza lielmeistars Arturs Neikšāns (22. vieta) un starptautiskais meistars Oļegs Krivonosovs (26. vieta). Šajā turnīrā tika izcīnītas 9 IM un GM normas.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2013

  Trešais starptautiskais šaha festivāls “Rīgas Tehniskās universitātes open” norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā no 5. līdz 11. augustam. Turnīrs sastāvēja no 3 ELO turnīriem (A-C) un ātrspēles turnīra (D). Kopā piedalījās 305 dalībnieki no 30 valstīm, kuri spēlēja vismaz vienā no trim turnīriem. Lielmeistaru turnīrā uzvarēja GM Bartošs Sočko (7 punkti no 9), kam sekoja GM Robins Van Kampens no Holandes, kurš arī ieguva 7 punktus, bet viņa papildrādītāji izrādījās zemāki. Trešo vietu izcīnīja IM Mikhails Antipovs no Krievijas (6 punkti no 9), kuram bija labākais Mini Buholca rādītājs no 11 spēlētājiem. Kopā GM normas izpildīja 4 spēlētāji, bet IM normas – 8.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2012

  Rīgas Tehniskās universitātes šaha festivāls 2012 norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā no 6. līdz 12. augustam. Lielmeistaru turnīrs pulcēja 150 šahistus no 25 valstīm, ieskaitot 23 lielmeistarus un 36 starptautiskos meistarus. Zināmākie šahisti, kas piedalījās sacensībās bija lielmeistari Daniels Fridmans, Jaan Elvests, iepriekšējā turnīra uzvarētājs, Alberto David. Savukārt, Latvijas pirmais numurs Aleksejs Širovs piedalījās ātrspēles turnīrā. Šajā gadā turnīrā uzvarēja slovāku lielmeistars Jans Markošs (attēlā pa labi). Markošs deviņās partijās izcīnīja sešas uzvaras, bet trīs partijas noslēdza neizšķirti. Ar izcīnītajiem 7,5 punktiem viņš ierindojās nedalītā pirmajā vietā par puspunktu apsteidzot brazīlieti Aleksandru Fieru, vācieti Danielu Fridmanu un amerikāni Semjuelu Šenklendu. Piektajā vietā ar 6,5 punktiem, pateicoties labākajiem papildrādītājiem, ierindojās igauņu lielmeistars Jans Elvests, kuram sekoja igaunis Kaido Kulaots. Labāko no sievietēm bija Vācijas pārstāve Judīte Fuchs.

 • Rīgas Tehniskās universitātes Open 2011

  Pirmais starptautiskais šaha festivāls norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā Kaļķu ielā 1 pašā Vecrīgas sirdī no 9. līdz 14. augustam. Festivāla ietvaros norisinājās divi ELO turnīri un viens ātrspēles turnīrs. Festivālā piedalījās 166 dalībnieki no 19 valstīm. Galvenajā jeb lielmeistaru turnīrā ar 7,5 punktiem 9 partijās uzvaru izcīnīja pirmais numurs pēc reitinga, lielmeistars Alberto Davids no Luksemburgas (attēlā pa labi). Otrajā vietā ierindojās ASV pārstāvošais igaunis lielmeistars Jans Elvests , kurš  izcīnija 7 punktus. Trešo vietu izcīnija labākais mājinieks starptautiskais meistars Vladimirs Svešņikovs, kuram ar izcīnītajiem 6,5 punktiem tikai nedaudz pietrūka līdz lielmeistara normai. Desmitniekā iekļuva vēl vairāki latvieši: 7. vietā GM Ilmārs Starostīts, astotais NM Matīss Mustaps, kas izpildīja savu otro starptautiskā meistara normu, bet 10. vietā ierindojās turnīra organizators FM Egons Lavendelis (visi izcīnija 6 punktus). Labākās dāmas titulu ieguva Polijas pārstāve WIM Toma Katrzyna.